روزهای کرونایی و معلمانی که در تعطیلی به سر می‌برند !!!

 روزهای کرونایی و معلمانی که در تعطیلی به سر می‌برند !!!

صبح یک ساعت زودتر از شروع کلاس بیدار میشود و مشغول بارگذاری ویس ها ومحتواهای اموزشی است که شب گذشته برای ضبط آنها تا پاسی از شب بیدار بوده است. از ساعت ۹ صبح تورنومنت مسلسل وار کلاس هایش شروع میشود بدون حتی چند دقیقه فاصله برای سر کشیدن یک فنجان چای سرد شده، یک تنه پاسخگوی ۴۰ دانش آموز است که بیشترین مهارتشان در سرعت چت کردن و کمترین حواسشان به یادگیری است.
بی وقفه تا ساعت ۳ تایپ می کند ، معمولا چند دقیقه فاصله بین کلاس ها دلش خوش است به اینکه بچه ها را با جملات محبت آمیز بدرقه کلاس بعدی کند و با یک خداحافظی شیک بدرودشان گوید، بلافاصله و با عجله به کلاس بعدی میرود تا محتوای آموزشی آن را با سرعت لاک پشتی نت و کندی پیام رسان ها بارگذاری کند ….

وقتی تایم رسمی مدرسه تمام می شود قسمت سخت ماجرا تازه شروع شده است.
باید پیگیر غیبت هایشان باشد و همچون مبصر مظلومی پاسخگوی جیم شدن های گاه و بیگاه برخی شاگردان شیطون به مدیر و معاون محترم مدرسه ..‌‌‌..
الان ساعت نزدیک ۳ است، هنوز نهار نخورده و همسر و فرزندانش سر سفره خالی چشم انتظار دستپخت او هستند.
بعد نهار باید به صدها پیام خصوصی که شامل سوالات و اشکال های بچه هاست پاسخ دهد و سپس تکالیفشان را بررسی و آزمون هایشان را تصحیح کند و نتیجه را به شکل مرتب و لیست شده در گروه ارسال کند تا جوابگوی نگرانی های اولیا باشد، خدای من …. همه انتظار پاسخ سریع دارند و او فقط یک نفراست ….
ساعت ۷ شب شده و باید شروع به ضبط ویس های تدریس فردا کند، محتوای آموزشی و سوالات آزمون فردا را آماده میکند و به این فکر میکند که این حجم از محتوا را با چه ترفندی در تایم محدود یک کلاس آنلاین مدیریت کند.
هی صدا ضبط می کند ، تخته‌ نوشته می فرستد ، word را به pdf و pdf را به عکس تبدیل میکند. آزمون آنلاین طرح می کند، پاورپوینت می سازد، فیلم می گیرد و ….
نه میکروفن دارد و نه گوشی خوبی که پشتیبان حجم بالای فیلم ها و محتوای آموزشیش باشد، با کمترین امکانات آن هم نه یک بار، نه دوبار، گاهی، چند بار فیلم میگیرد و صدا ضبط میکند تا بلکه یکی خوب از آب در بیاید. مبادا اشکالی داشته باشد و دستمایه طنز شود
البته بگویم یکروز یا یک ساعت هم کلاس را تعطیل نکرده است مرتب و منظم و با تمام توان راهش  را ادامه داده‌ و می‌دهد…..
بیش از یک هفته است که وقت نمیکند  پیامهای دوستان و خویشاوندانش  را بخواند  و پاسخ محبتهایشان را بدهد.
وای خدای من …. از همسر و فرزندانش  که بکلی غافل شده و متهم به بی مهری و بی توجهی شده   و سر افکنده از صبوری آنها.
اگر بتواند ناهار یا شام مختصری درست کند  و سر سفره بگذارد  خوشحال میشود چون کار بزرگی کرده است.

از همه اینها ‌که بگذریم ....
آرامش چهره و لبخندش دیدنی است وقتی از اقوام و اطرافیان می شنود “این روزها خوب استراحت میکنی!” راستی خبر امروز را شنیدی؟ اخبار گفت پس از بازگشایی مدارس باید این تعطیلی ها را جبران کنی…

 

پیش دبستانی و دبستان غیردولتی مهر اندیشه
@dabestanemehreandishe